На допомогу учням
Права дитини в Україні
Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.
Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція про права дитини від 20.11.89.
В українському законодавства основними правовими документи з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України (далі – СК України), Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України (далі – ЦК України).
Хто має статус «дитини»?
За загальним правилом згідно з зазначеним вище міжнародним та українським законодавством дитиною є особа віком до 18 років (тобто до досягнення нею повноліття). Малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років, а неповнолітньою – у віці від 14 до 18 років
(ст.6 СК України).
Для ДІТЕЙ
ТЕЛЕФОНУЙ! ТЕБЕ ВИСЛУХАЮТЬ!
ЗРОЗУМІЮТЬ! ПІДТРИМАЮТЬ!
У житті кожного з нас виникають проблеми, подолати які поодинці важко, а деколи – неможливо. Важливо, щоб в такий момент поряд опинилися люди, здатні не просто вислухати і зрозуміти, але і надати дієву допомогу.
Національна дитяча "гаряча лінія" - 0-800-500-225
Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання насильству у сім’ї та захисту прав дітей 0-800-500-33-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС
Графік роботи
у робочі дні з 9.00 до 20.00
у суботу з 9.00 до 16.00
(безкоштовно з міських телефонів, міських таксофонів нового зразку, мобільних телефонів операторів «Київстар» та МТС)
Навички вирішення конфліктів для підлітків
https://rescentre.org.ua/poperedzhennia-zhorstokoho-povodzhennia-z-ditmy/navychky-vyrishennia-konfliktiv-dlia-pidlitkiv
Основні правила вибору професії
Правила безпечної поведінки в інтернеті